اخبار و مقالات

 

بازاریابی و همکاری در فروش  از طریق ارسال ایمیل :

بازاريابي از طريق ارسال ايميل، روش موثري است كه اگر به شكل مناسبي انجام شود، مي‌تواند به توسعه يك كسب و كار و فروش بيشتر كمك كند.

 امروزه اين ايميل‌ها كه در واقع پيام‌هاي فروش هستند به خوبي توانسته‌اند جايگاه خودشان را در دنياي بازاريابي و تبليغات باز كنند. عوامل بسياري در موفقيت اين پيام دخالت دارند كه شايد بتوان گفت محتوا و تركيب نگارش پيام مهم‌ترين آنهاست. كسب و كارهاي كوچك و بزرگ متعددي هستند كه اين ايميل‌ها سنگ بناي پروژه و طرح بازاريابي آنها را مي‌سازند. در واقع مي‌توان اين طور گفت كه اين نامه‌هاي الكترونيكي، آگهي‌هاي تبليغاتي شركت هستند كه مي‌توانند خوانندگان آن‌ها را به خريدار تبديل كنند يا اين كه طوري ظاهر شوند كه صاحب ايميل بدون باز كردن، آنها را پاك كند.

 

در کشور ما هنوز این نوع تبلیغات اشاعه زیادی پیدا نکرده است و این فرصت مناسبی برای کسانی که تمایل به ورود به این عرصه دارند است. اگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک یا بزرگ نیستید باز هم نگران نباشید . سیستم همکاری در فروش ایران مارکت سنتر این امکان را به شما می دهد که برای فروشگاه های بزرگ یا کوچک از طریق ایمیل و سایر روشها تبلیغ کنید و حتی بیشتر از خود صاحب فروشگاه درآمد کسب کنید.

 

چند توصيه مهم برای انجام موفقيت‌آميز يك طرح بازاريابي ايميلي :


 
- سعي كنيد همواره بر خواسته‌ها، آرزوها، نيازها، روياها و مشكلات مخاطبانتان تمركز داشته باشيد. كلمه «شما»، لغت مهمي است كه به دريافت‌كننده ايميل مي‌رساند نگارنده اين پيام از نيازها و خواسته‌هاي او خبر دارد. قبل از اين كه نامه را بنويسيد، خودتان را جاي گيرنده آن ايميل بگذاريد. مسئله مهم مورد توجه در اين نوع بازاريابي اينست كه وقتي كسي هر ايميلي را باز مي‌كند، بلافاصله از خودش مي‌پرسد كه : «خب ببينم در اين نامه برايم چه نوشته‌اند؟»او منتظر است كه نامه براي «او» چيزي داشته باشد، پس دقت كنيد و مرتب كلمه «شما» را به كار برده او را مخاطب قرار دهيد                                                                                                                                             .

 - زماني كه فروشنده و بازاريابي ، اينچنين نامه‌هاي فروشي مي‌نويسد و براي مشتريان احتمالي ايميل مي‌كند، در حقيقت با يك آدم معين و مشخص صحبت مي‌‌كند. اين كلمات در واقع منعكس كننده شخصيت نويسنده و ميزان توجه او به نيازهاي مشتريان و مهارت و حرفه‌اي بودنش هستند. در ضمن مشتريان از لابه‌لاي اين لغات الكترونيكي در خواهند يافت كه آيا اين فروشنده براي آنها ارزش و احترام قايل است و مي‌خواهد نيازهايشان را برآورده سازد يا اين كه فقط مي‌‌خواهد از طريق آنها پول در بياورد. احساسي كه پيام‌هاي الكترونيكي به خواننده مي‌دهند، بسيار مهم است. پس در اين باره دقت كنيد                                                                                                  .
 -
فراموش نشود كه منافع و امكاناتي كه يك محصول يا خدمات براي خريدار فراهم مي‌كنند، عامل موفقيت فروش است. ويژگي‌ها و مشخصات كالا يا خدمات در يك سو قرار مي‌گيرندو آن چه كه براي مشتري فراهم مي‌آورند در سويي ديگر.  شما به عنوان یک تبلیغ کننده عضو سیستم همکاری در فروش ایران مارکت سنتر , این امکان را دارید که از بین صدها هزار محصول متنوع , بهترین و مفید ترین آنها را انتخاب کرده و فعالیت خود را بر روی آنها متمرکز کنید.   خواننده يك پيام فروش مشتاق است كه از مزاياي اين كالا يا خدمات آگاه شود و بداند كه آيا مي‌تواند مشكلش را حل كند و باري از روي دوشش بردارد يا نه. به عبارتي يك بازارياب موفق در خط به خط پيام‌هاي الكترونيكي تبليغاتش از فوايد، فوايد و فوايد كالايش حرف مي‌زند. شما هم آنقدر از اين ويژگي‌هاي مثبت سخن بگوييد كه او ديگر نتواند مقاومت كند؛ گوشي تلفن را بردارد و به شركت شما تلفن بزند، همان لحظه برايتان ايميل بزند يا خودش به دفتر كار و فروشگاهتان بيايد.
-
هرگز ارزش جمله اول را از ياد نبريد. بعد از يك تيتر جذاب و جالب توجه، اين اولين جمله پيام تبلغاتي است كه تعيين مي‌كند آيا خواننده به سراغ جمله دوم مي‌رود و مطالعه پيام را ادامه مي‌دهد يا خير. هر جمله نيز به نوبه خود اهميت دارد چرا كه جذابيت و مناسب بودن هر يك مي‌تواند، خواندن عبارات بعدي را تضمين كند. هر كلمه و هر عبارت مي‌بايست جوري انتخاب شوند كه امكان فروش و موفقيت پيام را بيشتر كنند.
 -
خواننده پيام فروش خواهان اطلاعات مفيد، دقيق، شفاف و گوياست. وقتي كه مي‌گوييد كالايتان بهترين كيفيت را دارد ودرجه يك است، منظورتان چيست؟ آيا مي‌‌خواهيد بگوييد كه اصلا خراب نمي‌شود؟ تعميراتش رايگان است؟ بدانيد كه مشتري احتمالي هم مثل شما نمي‌خواهد ضرر كند و بابت كالايي بي‌كيفيت و نامرغوب پول بپردازد. پس به نيازش توجه كنيد                                                           .
  -
فروشنده و بازارياب در يك پيام فروش الكترونيكي در حال گفتگو با خواننده پيام است. يك گفتگوي فروش موفق، با لحني دوستانه و به دور از قيدو بندهاي گفتگوهاي نامه‌اي رسمي انجام مي‌گيرد. البته منظور از يك گفتگوي دوستانه و غيررسمي به كارگيري جملات بي‌ادبانه نيست. در اصل اين پيام‌ها، پيام‌هاي فروش هستند. پس تصور كنيد كه با مراجعي كه خريدار احتمالي است، رودررو نشسته‌ايد و سعي داريد با صحبتي دوستانه او را به خريد متقاعد نماييد                                                                             .
 -
زماني كه در حال نوشتن ايميل هستيد، گاه به گاه از خودتان بپرسيد كه «اگر كسي مقابل من نشسته بود و سعي مي‌كرد با همين جملات مرا متقاعد به خريد همين كالا بكند، آيا من از او خريد مي‌كردم؟» با صداقت به اين پرسش جواب دهيد                                                       . 
 -
در جملاتتان از افعال مجهول استفاده نكنيد. افعال معلوم و با فاعل «ما» نشان مي‌دهند كه شركت و كسب و كاري كه پيام فرستاده، فعال و پوياست. مثلا اين طور نگوييد كه به محض اين كه سفارشتان دريافت شود، كالاي مورد نظرتان ارسال خواهد شد. در عوض بنويسيد. «به محض اين كه سفارشتان را دريافت كنيم، كالاي مورد نظر را برايتان ارسال خواهيم كرد.» اين افعال معلوم كه فاعلشان شما هستيد، نشان مي‌ دهد كه صاحب و كارمندان اين كسب و كار فعال بوده قويا در عرصه كاريشان دخالت دارند. در اين حالت صحبت از «افراد» است نه يك «شركت» كه احساس خوشايندي به مشتري بالقوه مي‌دهد                                                                 .
 -
مراقب باشيد كه متن پيامتان يكنواخت و خسته‌كننده نشود. هر پاراگراف نبايد بيش از پنج خط باشد. درشت كردن حروف، علامت تعجب و سوال و خط كشيدن زير كلماتي كه مهم هستند، هم توجه خواننده را جلب مي‌كند و هم متن را جالب‌تر و متنوع‌تر كرده از خطر يكنواختي نجات مي‌دهد و دقت كنيد كه بيش از اندازه اين روش‌ها را به كار نگيريد چرا كه وقتي بر همه چيز تاكيد كنيد، در واقع بر هيچ چيز تاكيد نكرده‌ايد.
 -
حتما، حتما و حتما متن خود را پاراگراف بندي كنيد. يك نوشته طولاني و پشت سرهم به خواننده استراحت نمي‌دهد و او را خسته و ناراحت مي‌‌كند. به علاوه نقطه‌گذاري‌هاي صحيح و ديكته درست كلمات را هم از ياد نبريد. فهم و خواندن جملات طولاني و پر از علامت‌هاي مكث، براي خواننده دشوارست ومثل يك پاراگراف طولاني به نظر مي‌آيد. اين يك نامه تبليغاتي است كه براي فروش كالاي شما ارسال مي‌شود و اگر بخواهد موفق عمل كند، اول بايد خوانده شود! رعايت نكردن نكات بالا امكان تا به آخر خوانده شدن پيام الكترونيكي شما را كاهش مي‌‌دهد.


 -
پس از اين كه جملاتتان را روي كاغذ آورديد، پيش از ايميل كردن آنها، از دوست يا همكاري بخواهيد كه آن را بخواند و نظرش را بگويد. اگر او گفت: «واقعا» با مهارت و تيزهوشي نوشته شده، تو واقعا خوب مي‌نويسي، كاغذ را دور بريزيد و دوباره از ابتدا شروع كنيد ولي اگر گفت: «ببينم به نظر كالاي خيلي خوبي مي‌آيد! چطور مي‌توانم يكي از آن «بخرم؟» بدانيد كه كارتان را درست انجام داده‌ايد.
 -
تجربه‌ نشان داده كه وقتي مردم نامه‌اي را باز مي‌كنند، اول پيوست آن را مي‌ خوانند. پيوست پيام‌هاي فروش هم چنين خاصيتي دارد. پس حتما براي ايميل تبليغاتي خود پيوست بگذاريد و هم اين كه جالب توجه‌ترين و مهم‌ترين فايده خريد اين كالا يا خدمات را در آن بگنجانيد. شايد بتوان گفت كه جملات و محتويات يك پيوست، "خط اول" ديگري در پيام الكترونيكي فروش هستند                                                     .
 -
به مشتري احتمالي بگوييد كه براي خريد بايد چه كار كند. البته يك جمله كوتاه و امري پاسخگو نخواهد بود. اين صحبت هم بايد دوستانه و با فعل دوم شخص مفرد نوشته شود. از همه مهمتر اين كه غيرمستقيم بايد به خواننده امر كند و اين يعني همان تشويق او به خريد مثلا شما مي‌‌گوييد:  خب همين حالا دست به كار شو و بر روی کلیک بر روی دکمه خرید پستی , فرم خرید را تکمیل کن تا فردا یا چند روز دیگر مامور پست سفارش را درب منزل به شما تحویل دهد . لازم نیست نگران واریز پول و ایستادن در صف بانک باشی چون مامور پست بعد از تحویل کالا , وجه آن را از شما دریافت می کند . به همین سادگی .

 

مزیت خرید پستی , یک ویژگی انحصاری است که سیستم ایران مارکت سنتر به دارندگان کالا و فروشندگان عضو خود تقدیم می کند . این ویژگی باعث افزایش چند برابری فروش می شود که در نتیجه بازدهی تبلیغات را بطور چشمگیری افزایش می دهد.

 

 - هرگز درباره كوتاهي و بلندي متن پيامتان نگران نباشيد. اگر پيامي خسته كننده، پيچيده، تكراري و پر از لغت من بوده به احساس و نياز خواننده و مشتري توجهي نكرده باشد، مورد توجه قرار نمي‌گيرد. حالا هر قدر هم كه مختصر باشد. تمامي نكات مفيد و جذاب و مورد علاقه‌ مشتريان احتمالي را در پيامتان ذكر كنيد. البته لازمست كه همين مطالب جالب را به شيوه‌اي حرفه‌اي و مناسب بنويسيد كه خواننده احساس خستگي نكند و تا پايان نوشته‌هايتان را بخواند                                                                                                  .
نكاتي كه گفته شد، اصول ثابت شده‌اي هستند كه تاثير مثبت آنها در موفقيت بازاريابي ايميلي بر همه متصديان فروش و بازاريابان واضح است. اگر هنوز اين ايميل‌هاي فروش را ارسال نكرده‌ايد و قصد داريد به اين عرصه از بازاريابي وارد شويد، رعايت اين نكات كمكتان خواهد كرد. اگر هم در اين نوع بازاريابي فعاليت داريد ولي آن‌طور كه مي‌خواهيد نتيجه نگرفته‌ايد، بازبيني استراتژي‌هايتان و مقايسه‌شان با توصيه های  بالا، مفيد خواهد بود.

با استفاده از فرصتهایی که ایران مارکت سنتر در اختیار شما قرار می دهد , شما می توانید حداکثر نتیجه را از ارسال ایمیل تبلیغاتی بدست آورید.

 

اگر شما فروشنده عضو ایران مارکت سنتر نیستید و می خواهید فقط با ابزار ارسال ایمیل به کسب درآمد عالی و مطمئن مشغول شوید , می توانید از سیستم همکاری در فروش ایران مارکت سنتر با ویژگی های منحصر به فرد و استثنایی  بهره بگیرید . برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

موفق و پیروز و ثروتمند شوید.

ایران مارکت سنتر