اخبار و مقالات

روشهای مهندسی معکوس در درآمد زائی


در زندگی بسياری از اهداف مالی هستند و تعيين راههای درست برای رسيدن به اهداف بسيار استراتژيک است . اگر ما در شغل آزاد باشيم و مثلا در سر پرورانده باشيم که خوب کار کنيم تا بتوانيم منزلی را بخريم ولی خوب کار کردن را خوب معنی نکنيم شايد هيچ فايده ای نداشته باشد . من برای حل اين مشکل پيشنهاد می کنم از روش مهندسی معکوس در کسب درآمد استفاده کنيد .
روش مهندسی معکوس طراحی و اجرا شده توسط خودم به اينصورت است که برای مثال می خواهيم منزلی را با قيمت صد و بيست ميليون تومان بخريم ، برای اين منظور زمانی را برای رسيدن به هدف مثلا بيست ماه در نظر می گيريم . حال به فرض اينکه قيمت منزل در آن بيست ماه ثابت می ماند ما بايد صد و بيست ميليون را بر بيست ماه تقسيم نموده و بدانيم که حاصل آن يعنی 6 ميليون در ماه بايد درآمد داشته باشيم تا بتوانيم در زمان در نظر گرفته شده به هدف خود برسيم . هم اکنون باتوجه به روزهای ماه بايد بدانيم در روز چقدر بايد درآمد داشته باشيم تا در ماه 6 ميليون درآمد بدست آورده باشيم . خوب از تقسيم آنها متوجه می شويم که بايد روزی دويست هزار تومان درآمد ما را به هدف خودمان برساند . اما توجه به اين نکته مهم است که برخی اوقات مثلا برای جشن ازدواج خواهر کوچکمان نياز به سر کار نرفتن داريم و بعضی از روزها هم به هر دليل نمی توانيم به عدد روزانه خود دست يابی داشته باشيم . برای همين ما در حدود 25 درصد به عدد روزانه خود می افزائيم و برای آن عدد تلاش می کنيم تا بتواند روزهای کم درآمد ما را جبران کند . البته ممکن است اگر هيچ اتفاق بدی نيفتد ما واقعا هر روز بيشتر از حد خواسته شده درآمد داشته باشيم و هدف ما زودتر تحقق يابد .
لازمه اجرائی شدن طرح مهندسی معکوس که شايد يکی از کشفياتم باشد نيز ، اجرای دقيق برنامه و کنترل روزانه برنامه است . ما بايد برای اينکه در هر روز عدد خاصی درآمد داشته باشيم برای آن برنامه ای تدوين کنيم و اجرای آن را هر روز کنترل کنيم و در صورت درست بودن برنامه آن را ادامه داده و در غير اينصورت برنامه خود را اصلاح کنيم .
برای اينکه روش مهندسی معکوس را ملموس تر احساس کنيد به يک مثال عملی می پردازم . در نظر بگيريد شما يک هنرکده کوچک داريد و معمولا در روز چند سفارش نوشتن پلاکارد تبليغاتی و يا نوشتن تبريک و يا تسليت اعياد و يا مراسم ملی مذهبی را داريد و هيچ وقت نمی توانيد در حالت عادی به عدد فروش روزی 250 هزار تومان برسيد . بنابراين می آئيم و در نظر می گيريم که معمولا اندازه طولی هر سفارش برای هر کار 3 متر می باشد و درآمد هر متر پارچه نويسی برای شما 1500 تومان می باشد . پس هر پارچه 3 متری که می نويسيد برای شما 3 * 1500 يعنی 4500 تومان درآمد دارد .
حال با توجه به اينکه به فرض ما بايد روزی 250 هزار تومان درآمد داشته باشيم ، 250 هزار را بر 4500 تقسيم نموده و متوجه می شويم که بايد در روز 55 سفارش را انجام دهيم تا به عدد مورد نظر خود برسيم . حال با توجه به اينکه می دانيم در حالت عادی در روز چند سفارش داشته ايم ، برای مثال روزی 10 سفارش پس متوجه می شويم برای تحقق برنامه خود بايد تعداد 45 سفارش به سفارشات جاری خود اضافه نمائيم . در حقيقت زحمت اصلی از اين نتيجه گيری شروع می شود . حال با توجه به اينکه خدمات ما مناسب چه افراد يا گروه هائی می باشد و چه زمان به خدمات مربوطه نياز دارند يک بحث تحقيقاتی را برای ساعاتی به دنبال داشته و بعد بايد به اجرا فکر کنيم . آن روز ما بايد بازارهای هدف خود را مشخص کنيم و آن ها را مورد بررسی قرار داده و برای آنها برنامه ايجاد کنيم و بعد برنامه را پيش ببريم .
البته روش ديگری نيز وجود دارد ، به جای اينکه خود ما مدير برنامه طرح مهندسی معکوس خود شويم ، بيائيم و فردی ديگر را در کنار خود قرار دهيم و به عبارتی کسی را که در طول روز فقط به برنامه و اجرائی شدن آن فکر کند استخدام نمائيم ، اين دومين قدم مثبت در طرح ماست . چون به جزء خودمان ايجاد درآمد برای فردی ديگر را نيز ايجاد نموده ايم و بايد از اين مسئله خوشحال باشيم . شايد همين حرکت به ظاهر ساده بتواند مشکل بيکاری در کشور را حل کند ، يعنی برای هر موسسه يک سمت مدير برنامه تعريف شود ، حتی اگر آن موسسه فقط يک نفر کارمند داشته و آن کارمند خود مدير موسسه باشد . اين مثالی برای يک هنرکده کوچک بود و برای تمامی مشاغل می توان چنين برنامه هائی ايجاد کرد . ممکن است ما به تنهائی قادر نباشيم برنامه خود را عملی کنيم و بهتر باشد ما به کار اصلی خود پرداخته و کسی را برای پيشبرد اهداف خود در کنار خود قرار دهيم و با مديريت صحيح شخص مورد نظر برنامه را اجرائی کنيم . بنابراين با يک شليک دو هدف را هم زده ايم و اين نتيجه جالب تری است ، چون هم خود را به مرحله بالاتری از رفاه و درآمد رسانده ايم و هم باعث اشتغال زائی فرد ديگری و درآمد زائی برای او در کنار کار قبلی خود شده ايم . بنده برای هميشه آماده دريافت سوالات شما و مشاوره با شما جهت برنامه ريزی و اجرائی کردن کسب و کارهای شما عزيزان از طريق پست الکترونيک و غيره می باشم . يقين داشته باشيد هميشه با برنامه ريزی هدف می توان از امکانات بيشتری در طول زندگی بهره جست .

ارسال شده توسط : سيد فريد بلادی

نشانی سایت : omrnameh.ir

متخصصان ایران مارکت سنتر با سالها تجربه در زمینه تجارت الکترونیک و تبلیغات آن لاین , آمادگی دارند تا راه کارهای تبلیغاتی مناسبی را به شما ارائه دهند. همچنین برای طراحی سایت زیبا و بنرهای تبلیغاتی جذاب و هدفمند میتوانید از خدمات ایران مارکت سنتر استفاده نمایید. لطفا برای تبلیغات اینجا و برای طراحی سایت اینجا کلیک کنید.